Technologia

Ardix Software kreuje aplikacje w własnej, unikatowej technologii.

Co to są systemy ERP?

Enterprise Resource Planning to systemy wykorzystywane do zarządzania wszystkimi zasobami przedsiębiorstw niezależnie od ich wilekości czy branży. Przykładowe obszary zastosowania to sprzedaż, produkcja, finanse, księgowość, logistyka, marketing. Automatyzacja tych procesów poprawia efektywność oraz jakość i pomaga w dokładnym monitorowaniu procesów. Pozwala to zidentyfikować obszary przedsiębiorstwa wymagające usprawnień.

Nasze rozwiązania tworzymy w oparciu o unikatową technologię, która znacznie skraca czas dostarczenia gotowego produktu.

Oprogramowanie rozwijamy modułowo, przez co nie musisz czekać, aż cała aplikacja będzie gotowa, żeby zacząć z niej korzystać.

W swojej działalności szczególny nacisk kładziemy na:

Efektywność działania
Poufność i bezpieczeństwo danychy
Otwartość na niestandardowe wyzwania
Indywidualne podejście
Profesjonalizm i bogate doświadczenie
Gwarancje stabilności i niezawodności

Opis technologii

Ardix Software wykorzystuje opracowaną przez siebie przeglądarkę (porównywalną z Internet Explorer lub Google Chrome). Ta przeglądarka jest w pełni zoptymalizowana do efektywnej pracy w środowisku biznesowym. Klasyczne przeglądarki internetowe są doskonałe do prezentowania prostych danych, które muszą wyglądać ładnie. Nie są jednak przeznaczone do efektywnego zarządzania skomplikowanym biznesem.

Nasza unikatowa technologia pomaga nam szybciej generować stałe elementy, takie jak okna, podstawowe akcje, system nadawania uprawnień użytkownikom, śledzenie zmian, raporty, wersje językowe i odpowiednie filtry, przez co nasi programiści mogą skupić się wyłącznie na implementacji Twojej logiki biznesowej do aplikacji.

Charakterystyka

Główne różnice między naszą technologią, a technologią naszych konkurentów to:

 • Aplikacje są głównie skonfigurowane w tabelach bazy danych zamiast być w pełni zaprogramowane. Jest to znacznie szybsze i łatwiejsze niż programowanie, co czyni nasze systemy łatwymi do dostosowania przez samych użytkowników.
 • Aplikacje są kombinacją standardowych modułów i części, które są automatycznie generowane na podstawie analizy biznesowej (a nie technicznej). Ta analiza może być wykonana w krótkim czasie, co sprawia, że globalny proces rozwoju oprogramowanie jest bardzo szybki. Dostosowanie interfejsu graficznego wymaga jedynie prostego programowania. Logika biznesowa jest programowana w bazie danych.
 • Nasze aplikacje zawsze działają w przeglądarce, która jest zoptymalizowana dla środowisk biznesowych. Przeglądarka jest nieustannie rozwijana, tak by nasi klienci automatycznie i bez dodatkowych opłat mogli użytkować nowe funkcjonalności.

Standardowe funkcje przeglądarki biznesowej

Podstawowe akcje okienWprowadzanie/modyfikowanie/usuwanie/filtrowanie danych, praca grupowa, zmienianie wyglądu okien, indywidualne zdarzenia. Indywidualne skalowanie okien, tła pulpitu oraz konfiguracja sygnałów dzwiękowych.
Zarządzanie użytkownikiemUprawnienia do korzystania z powyższych akcji mogą być nadawane przez menadżera dla każdego użytkownika/grupy użytkowników , okna i poszczególnych akcji.
Projektowanie okienOkna są tworzone automatycznie i mogą być całkowicie ręcznie modyfikowane przez użytkowania podczas pracy systemu.
WykresyWykresy liniowe, kołowe, słupkowe tworzone na podstawie wybranych danych.
Compilator/debuger JAVATworzenie pól wyliczanych, idndywidualnych funkcji, ustawień domyślnych itp. odbywa się w ten sposób.
Akcje w bazie danychSamodzielne tworzenie / konfigurowanie: poleceń SQL, importów/eksportów danych do innych źródeł.
LogowanieMożliwość sprawdzania kto i kiedy wykonał daną zmianę.
JęzykiAplikacja jest w języku użytkownika.
KomunikacjaWysyłanie e-maili do klientów, dostawców itp.
Wysyłanie wiadomości między użytkownikami.
Automatyczna komunikacja pomiędzy firmami.
RaportyPrzeglądarka zawiera rozbudowane narzędzie do tworzenia raportów.

Architektura serwera

Po stronie serwera jest używana wydajna baza danych SQL.

Ponadto działamy w oparciu o serwer komunikacyjny, który zapewnia:

 • Efektywne korzystanie z przeglądarki przez internet lub sieć LAN (porównywalne z serwerem WWW dla „klasycznej” przeglądarki),
 • Wydajną współpracę z różnymi systemami serwerowymi. Czyni to nasze systemy idealnymi do zarządzania skomplikowanymi wielofirmowymi organizacjami.
 • Możliwość wysyłania i odbierania e-maili w połączeniu z programem Outlook lub innym oprogramowaniem e-mail,
 • Zarządzanie plikami na serwerze (przechowywanie danych w plikach, zamiana plików, czyszczenie plików, …).

Kompatybilność

Nasze systemy umożliwiają współpracę z innymi technologiami:

 • Pobieranie zamówień, płatności itp. z Twojej strony internetowej do aplikacji
 • Generowanie plików PDF
 • Współpraca z oprogramowaniem biurowym

Kod programistyczny

Dla różnych specjalistycznych działań stosowane są trzy metody tworzenia kodu:

 • Procedury w bazie danych: są używane do wprowadzania logiki biznesowej i zagwarantowania integralności danych.
 • Skrypty JAVA: Przeglądarka zawiera kompilator JAVA. W ten sposób wzbogacany jest interfejs użytkownika – tworzone są pola wyliczane, domyślne ustawienia i indywidualne zdarzenia.
 • Funkcje DLL: Przeglądarka może także wywoływać funkcje DLL.

Krok,
od którego wszystko się zacznie

Razem stworzymy oprogramowanie idealne do Twoich potrzeb